Japonské masáže Japonské masáže

Vybrali jsme pro vás - Japonské masáže

Japonské masáže - Shiatsu je velmi propracovaná masážní technika

Japonské masáže

Shiatsu je velmi propracovaná masážní technika určená k celkovému ozdravění organismu. Shiatsu znamená v překladu tlak prsty. Při masáží shiatsu se však používá i tlak dlaněmi, lokty nebo chodidly. Shiatsu masáž se provádí na podložce na zemi přes oděv, samotná masáž trvá asi hodinu.

Shiatsu masáž obnovuje energetickou rovnováhu těla. Podle východního učení v těle proudí energie (čchi), kterou do těla přijímáme stravou a vzduchem (pránou). Čchi proudí v těle energetickými drahami (meridiány). Díky našemu nesprávnému životnímu stylu se tok energie blokuje a ta nemůže proudit tak, jak by měla. Techniky shiatsu masáže se obnovují přirozený tok energie, uvolňují bloky a zatuhlá místa. Shiatsu masáž je velmi příjemná masáž, která není bolestivá, uvolňuje celé tělo a navozuje harmonii mysli.

Japonské masáže Shiatsu pochází ze staré Číny

Japonská masáž je vhodná téměř pro každého a může doplňovat a podporovat tradiční léčbu, má příznivé účinky na pohybový aparát a výrazné zlepšení pocítíte i při nervových onemocněních. Pro umocnění účinků masáže shiatsu nezapomeňte tuto proceduru pravidelně opakovat. Shiatsu masáž původně pochází ze staré Číny, svou současnou podobu dostala v Japonsku počátkem 20. století. Shiatsu masáž pomáhá proti bolesti hlavy, zad, kloubů, bolesti žaludku, podbřišku, bolesti svalů, premenstruačnímu napětí, lámavosti kostí, neplodnosti, cukrovce, únavě, úzkostným stavům, zapomnětlivosti nebo nespavosti.

Sezení shiatsu trvá 60 - 90 minut. Provádí se v oblečení na podložce na zemi a proto je vhodné, aby ošetřovaný měl na sobě volné pohodlné bavlněné kalhoty, triko a ponožky. Diagnostika shiatsu je prováděna formou pohovoru s pacientem, dále pohledem a pohmatem. Při diagnostice shiatsu se určí energeticky nejplnější a nejprázdnější místo těla. V momentě, kdy se tato místa energeticky vyrovnají (prázdné zaplní a přeplněné rozpustí), se automaticky srovnají i další části těla. Při shiatsu jsou stimulovány i svaly, klouby, krevní i lymfatický oběh, což umožní zlepšení cirkulace, ohebnosti, vitality i schopnosti myslet. Shiatsu masáže můžeme použít tam, kde lékařské přístroje nemohou nalézt žádné konkrétní onemocnění.

Masáže
Masáže pro dva

Masáže
pro dva

je příjemný zážitek strávený masáží, relaxací pro páry.

Masáže pro dva je zážitek mnohem silnější, proto neváhejte a objednejte si masáž pro dva. Je to procedura vhodná nejen pro páry partnerské, využít je mohou i přátelé a kamarádi, kteří si spolu chtějí užít něco neobvyklého. Masáž pro dva je také vhodným dárkem například ke svatbě nebo výročí. Masáž pro dva můžete věnovat i třeba jako vánoční dárek svému příteli či přítelkyni. K masáži pro dva je vhodná zvláště masáž lávovými kameny pro dva.

Novinky a aktuality...

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Wellness pobyty pro ženy i muže

Wellness pobyty
pro ženy i muže

Masáže

Masáže - terapie těla
i duše

Romantické pobyty a romantika pro dva

Romantické pobyty a romantika
pro dva