Masáž lávovými kameny Masáž lávovými kameny

Vybrali jsme pro vás - Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny spojuje speciální masážní techniky s teplem, které vyzařují lávové kameny. Teplo přechází do ztuhlých svalů a napomáhá tak zbavit se stresu a napětí. Masáž lávovými kameny pro dva je tudíž účinná při boji s depresemi a stresem, pomáhá proti bolestem zad a kloubů, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Lávové kameny mají specifické vlastnosti, výborně akumulují teplo a při jeho uvolňování do těla uvolňuje i nějaké anionty kovů. Zvýšení efektivnosti lávové masáže napomáhají i zahřáté oleje. Nedílnou součástí této kúry je správné dodržování pitného režimu.Podle typu provedení existuje několik druhů terapií, při kterých se používají lávové kameny.

U nás se objevují nejčastěji následující typy. Tranquility stone masáž, která k nám přišla z Číny a její hlavní náplní je harmonizovat čakry (energetická centra) a vyrovnávat energii na meridiánech. Používají se při ní menší lávové kameny (53 ks dle týdnů v roce), nižší teplota ohřevu (38-40 stupňů) a minimum masáže. Hlavní charakteristikou této terapie je celostní přístup.

Masáž lávovými kameny využívá znalostí čínské medicíny

La stone therapy je americkou verzí masáže lávovými kameny. Má především snahu hluboce prohřát problematické svalové partie a relaxovat tělo i mysl. Užívají se při ní mnohem větší teploty (60-70 stupňů). Při této terapii můžeme očekávat více masážních technik s kameny. Jako první začala používat studené kameny při masáži.

Magic hot stones je terapie, při které se používají speciální havajské techniky ve spojení s horkými kameny. Tato kombinace má vysoký terapeutický a relaxační účinek. Správně zvolená exotická aromaterapie posiluje pocit kliku a pohody. V této terapii se využívá znalostí čínské medicíny i prvků havajské masáže. Pracuje se zde především na stresových drahách. Tuto terapii bychom mohli charakterizovat jako vysoce relaxační, antistresovou a harmonickou. Teplota ohřevu lávových kamenů je v rozmezí cca 45-55 stupňů. Magic hot stones by se dalo přeložit jako magické horké kameny.

Masáž lávovými kameny je vhodná pro stimulaci krevního oběhu a lymfatického systému, hluboce relaxuje a harmonizuje, postupně prohřívá celé tělo.

Masáže

Masáž lávovými kameny relaxuje a harmonizuje

Masáže

Masáž lávovými kameny pomáhá k detoxikaci organismu a vyrovnává energii v těle. Masáž lávovými kameny není vhodná, pokud máte otevřené rány a modřiny, vysokou citlivost na teplo, křečové žíly, vysoký krevní tlak, záněty nebo infekční onmocnění. Nedoporučuje se ani v těhotenství.

Pokud si sami chcete pořídit lávové kameny k domácímu použití, nezapomeňte se důkladně informovat o jejich složení, váze a kvalitě.

Nejdůležitější není jenom počet kusů kamenů v setu, důležitější je velikost (váha). Můžete si například pořídit 53 kamenů o průměrné váze 100g (53x100=5,3 kg), nebo 30 kamenů o prům. váze 250g (30x250=7,5 kg). Z tohoto příkladu je vidět, že v druhém případě máte k dispozici lávové kameny, které mají o 2,2 kg lávové hmoty více. Měli byste se z nabídky dozvědět, z čeho jsou lávové kameny tvořené. Pro masáž lávovými kameny se nejlépe hodí lávové kameny se složením označovaným jako "gabro". U správně provedené masáže bychom měli používat lávové kameny stejného složení a kvality. Nemělo by se tedy stát, že koupíte kameny v několika barvách např. šedé, načervenalé, černé. Nemalá váhat je kladena na tvar a povrchovou úpravu lávových kamenů. Komerčně nabízené lávové kameny jsou oblé a dokonale vyhlazené.

Masáže pro dva

Masáže
pro dva

je příjemný zážitek strávený masáží, relaxací pro páry.

Masáže pro dva je zážitek mnohem silnější, proto neváhejte a objednejte si masáž pro dva. Je to procedura vhodná nejen pro páry partnerské, využít je mohou i přátelé a kamarádi, kteří si spolu chtějí užít něco neobvyklého. Masáž pro dva je také vhodným dárkem například ke svatbě nebo výročí. Masáž pro dva můžete věnovat i třeba jako vánoční dárek svému příteli či přítelkyni. K masáži pro dva je vhodná zvláště masáž lávovými kameny pro dva.

Novinky a aktuality...

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Wellness pobyty pro ženy i muže

Wellness pobyty
pro ženy i muže

Masáže

Masáže - terapie těla
i duše

Romantické pobyty a romantika pro dva

Romantické pobyty a romantika
pro dva