Vybrali jsme pro vás - Pivní lázně Česko

Pivní lázně - to by se vám mohlo líbit

Je tolik možností, kam vyrazit. Zamluvte si třeba pivní lázně a relaxujte od rána do večera.

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Pivní lázně

Pivní lázně jsou originální lázeňská procedura, která pomáhá s regenerací celého lidského organismu. Pivní lázně. přispívají k celkovému zlepšení obranyschopnosti lidského těla.

Relaxační koupel v pivu, kterou lze doplnit i douškem zlatavého pěnivého moku, si dnes může dopřát téměř kdokoliv z nás. Nejedná se však o proceduru, která je určena jenom milovníkům piva. Pivní lázně jsou souhrnem koupelí, léčivých zábalů, masáží a jsou zároveň doplněny o nezbytnou pitnou kůru jak jinak než lahodným zlatavým mokem.

Pivní lázně - průběh lázeňské procedury

Procedura pivní lázně se obvykle skládá z níže uvedených procedur, konkrétní průběh je však určován jednotlivými provozovateli a může se lišit, zejména jedná-li se o chráněné procedury, jako je tomu např. u pivní lázně v Hotelu Bahenec.

Koupel v pivní lázni, jejíž hlavní složkou je voda o teplotě 34-37 °C obohacená o živé kultury pivovarských kvasnic a směsi drcených bylin. Na hladině pivní lázně leží charakteristická bílá pěna z piva a vůně čerstvě uvařeného piva atmosféru dokresluje. Doporučená doba pivní koupele je zhruba 20 minut.

Po pivní lázni v pěnivém moku přichází relaxace na lůžku v zábalu, při níž se organismus harmonizuje a opětovně přivyká vnějšímu prostředí, zároveň se dokončuje fáze pocení a mysl je pozitivně naladěna. Klid a odpočinek na lůžky by měl trvat alespoň 25-45 minut.

Historie pivní lázně

Pivní lázně je vhodné doplnit některou z metod masáží (masáž lávovými kameny, manuální lymfodrenáž, havajskou masáž...). Výborným doplňkem je také finská sauna.

Rozhodně nesmíme zapomenout také na pitnou kůru. Je nutné průběžně doplňovat tekutiny, které tělo při pivní lázni vypotí, aby nedošlo k dehydrataci organismu. Ideálním pitným doplňkem je vychlazené pivo v nejlepším případě nepasterované, tedy s obsahem živých kvasnic.

Počátek lázeňství, respektive pivních lázní, je znám již doby před čtyřmi tisíci lety v Indii. Také staří Egypťané a Číňané využívali ve velké míře blahodárných účinků teplých lázeňských pramenů.

Historie piva je poněkud staršího data. Podle výzkumů se předpokládá, že metodu přípravy piva objevili staří Sumerové. Ti již v 7. Tisíciletí před n.l. pěstovali obilí a pravděpodobně při jeho špatném skladování v hliněných nádobách, do nichž natekla voda, narazili na princip kvašení. Jeho výsledkem byl nápoj s příjemnou omamnou chutí.

Pivní lázně

Pivní lázně jsou pivní koupele

Pivní lázně

Použijeme-li tyto informace jako výchozí, není divu, že pivní koupele, respektive koupele v pivním moku, jsou datovány již před 2 tisíci lety.

Pivní lázně jsou v dnešním moderním pojetí lázeňských procedur velmi mladou rekondiční lázeňskou kúrou, která se těší stále větší oblibě mezi domácími i zahraničními návštěvníky.

Podíváme-li se na myšlenku pivních lázní v evropském měřítku, zjistíme, že je poněkud starší než u nás. Například v sousedním Rakousku je zhruba deset let registrována receptura Bier Bottich Bad paní Hedvig Bauerové, která je založena na horkém kalu, který je v lázni spolu se sladovým ječmenem a chmelem. Tuto metodu si můžete vyzkoušet i v Čechách např. v horském hotelu Bahenec v městečku Písek u Jablunkova.

Pivní lázně

Masáže

Dopřejte si perfektní relax za výhodné ceny!

Masáže Vám pomůžou zvládat psychické napětí a stres způsobují přílišné napětí svalů, které se může projevit na různých částech těla. V podstatě se jedná o jakousi řetězovou reakci. Pokud nemáme v pořádku část jednu, nemůže správně fungovat ani část druhá. Z toho pramení potíže s bolavými zády, ztuhlými rameny, pocit únavy a mnoho dalších potíží. Staletími prověřeným a účinným prostředkem pro regeneraci našeho organismu je masáž.

Pivní lázně v České republice

Pivní lázně Chodová Planná

V západní Evropě začali s procedurou pivní lázně o něco dříve, v České republice byly první pivní lázně otevřeny až v roce 2006 v Chodové Plané na Tachovsku v Hotelu U Sládka v areálu místního rodinného pivovaru Chodovar. Pivní lázně Chodová Planá, jako jediné v Evropě, kombinují léčebné účinky místní minerální vody Ilsano, koupelového piva Chodovar, chmelového mláta, směsi drcených bylin a pivních kvasinek. Jsou to největší Pivní lázně na světě. Můžete si zde zároveň prohlédnout i historický areál pivovaru Chodovar, který je turisty velmi oblíbený. Wellness Romantika Vám doporučuje zážitek Pivní lázně Chodová Planá

Pivní lázně Bahenec

Další pivní lázně se nachází v Beskydech nedaleko polských hranic jsou to pivní lázně Bahenec. Horský Wellness Hotel Bahenec umožňuje i relaxaci v přírodě a turistické výlety. Wellness Romantika Vám doporučuje zážitek Pivní lázně Bahenec

Pivní lázně Cheb

Pivní lázně můžete nalézt i v Chebu nebo kousek od Františkových lázní v hotelu Stein, Pivní lázně Cheb který nabízí koupele v pivu Bernard. Zámek v Ostravě Zábřehu Originální nabízí pivní lázně ve středověkém sklepení. Okusit zde můžete jejich pivo Picard, místní specialitou je speciální pivo pro ženy! Wellness Romantika Vám doporučuje zážitek Pivní lázně Cheb

Pivní lázně Praha

Pivní lázně Praha jsou jedněmi z nejnovějších a nejmodernějších pivních lázní v České republice. Nachází se ve Starém městě v překrásném historickém centru Prahy. V pivních lázních Praha se spojují tradiční lázeňské techniky koupání v pivu a následná relaxace na ovesné slámě s moderní technologií výměníku tepla, díky kterému pivní koupel nikdy nevychladne. Účinky pivních lázní se také násobí použitím vířivé vany místo té tradiční. Pivní vana je dřevěná, díky tomu vychládá voda podstatně pomaleji. Wellness Romantika Vám doporučuje zážitek Pivní lázně Praha

Pivní lázně Olomouc

Pivní lázně Olomouc byly založeny ve svatováclavském minipivovaru na podzim roku 2010. Majitelé pivovaru tak skloubili příjemné s ještě příjemnějším a zároveň užitečným. Požitek z relaxační procedury tak můžete vyzkoušet zároveň s ochutnávkou svatováclavského piva. Mezi nejznámější zdejší piva patří Vašek, Svatováclavská 12°, Černé pivo pana Bruna 13° nebo Višňové pivo 13°. Všechny tyto druhy piva může lázeňský návštěvník ochutnat v dřevěných vanách po okraj naplněných pivní pěnou. To jsou pivní lázně Olomouc! Wellness Romantika Vám doporučuje zážitek Pivní lázně Olomouc

Pivní lázně Štramberk „Lašské kúpele“

Lašské pivní lázně ve Štramberku naleznete na náměstí v budově s číslem sedm. Tento krásný historický objekt v sobě ukrýval nejprve solnou jeskyni, na kterou pivní lázně Štramberk navazují. Majitel se rozhodl vybudovat i vlastní pivovar a pivní lázně. Pivní lázně Štramberk mají lázeňskou tradici a navazují společně se solnými jeskyněmi nové Lašské pivní kúpele vkomponované do ubytovacího a relaxačního komplexu pivních lázní Štramberk. Wellness Romantika Vám doporučuje zážitek Pivní lázně Štramberk

Pivní lázně Ostrava

Pivní lázně Ostrava, výborná večeře a noc strávená na zámku Máte možnost stát se na zámeckými pány, určitě litovat. Pivní lázně Ostrava ve středověkém zámeckém sklepení, luxusní večeře v Zámeckém restaurantu s krbem a na závěr romantická noc v jednom z historických pokojů. To je naše nabídka, která skloubí představy mužů a žen o romantickém víkendu pro dva. Wellness Romantika Vám doporučuje zážitek Pivní lázně Ostrava

Pivní lázně Rožnov

Pivní lázně Rožnov jsou prvními lázněmi zcela nového druhu. Pivní lázně Rožnov se snaží skloubit prvky alternativního léčitelství vycházejícího ze znalostí a technik starých Egypťanů a východních kultur s lázeňskými a fyzioterapeutickými postupy, které jsou běžně užívané. Díky zkušenostem zde panuje přesvědčení, že pouze při dosažení harmonie těla a duše lze žít život šťastně, kvalitně a v celkové pohodě. Pivní lázně Rožnov Vám doporučujeme.

Novinky a aktuality...

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Wellness pobyty pro ženy i muže

Wellness pobyty
pro ženy i muže

Masáže

Masáže - terapie těla
i duše

Romantické pobyty a romantika pro dva

Romantické pobyty a romantika
pro dva