Pivní lázně Bahenec Pivní lázně Bahenec

Vybrali jsme pro vás - Pivní lázně Bahenec

Pivní lázně Bahenec

Pivní lázně Bahenec

Už od středověku je známo, že koupele v kvasnicovém pivu mají léčivý účinek a jsou vynikající prevencí proti různým nemocem. Pivní kvasnice a pivní kal jsou přírodním léčebným prostředkem za předpokladu, že je dodržena správná teplota a doba pivní lázně a to pravé dávkování přísad. Obojí pomáhá při očistě těla a pročištění organismu přes póry v pokožce. Pivní lázeň Bier.Bottich.Bad® je přínosem pro každého. Nadšeni jejími účinky jsou nejen lidé s kožními problémy, ale i lidé trpící špatným prokrvením končetin si účinky koupele pochvalují. Ze všeho nejdůležitější je však celkový zážitek z koupele. Relaxace v kádi s pivní koupelí a možnost si jen tak mimochodem načepovat pivo. No není to báječné?

Co Vás napadne, když uslyšíte pojem pivní lázeň? Možná si vybavíte starý známý song „Sním o jezeru piva, velkém jako Štírské jezero,…“ Další, co Vám nejspíš proletí hlavou asi bude, zda to není nějaký originální vtip nebo třeba reklamní trik s cílem profitovat ze současného wellness trendu. Co za tímto pojmem opravdu něco vězí? Máme pro Vás připraven relaxační balíček Pivní lázně bahenec.

Pivní lázně - to by se vám mohlo líbit

Je tolik možností, kam vyrazit. Zamluvte si třeba pivní lázně a relaxujte od rána do večera.

Pivní lázně Bahenec - koupel v kvasnicovém pivu

Dne 23. dubna 1516 vydal bavorský vévoda Vilém IV. zákon, kterým bylo nakázáno, že se v Bavorsku smí k výrobě piva používat pouze ječmen, voda a chmel. To platí a je dodnes. Ječmenem je pochopitelně myšlen ječný slad, protože se samotným ječmenem jako takovým by to nešlo. Vévoda však poněkud zapomněl na jednu surovinu, bez které se výroba piva neobejde, a to na kvasnice. Kvasnice rozkládají sladový cukr na alkohol a přitom vznikají jako vedlejší produkty kvašení kysličník uhličitý, aromatické látky a uvolňuje se teplo.

Tehdy ještě nebylo známo, že právě kvasnice jsou tím skutečným původcem kvašení, ani že kvasnice obsahují cenné látky jako vitamíny, aminokyseliny, minerály a stopové prvky a že dodávají pivu část jeho aroma.

V době vévody Viléma se pivo pilo nefiltrované jako sklepní pivo. Prostý lid jej pil z kamenných džbánů, panstvo ze skleněných pohárů a šlechta nebo církevní hodnostáři ze stříbrných nebo zlatých číší.

Pivní lázně

Pivní lázně Bahenec - lázeňská procedura

Pivní lázně

Pod pojmem pivo se skrývá nápoj uvařený z výše uvedených surovin, ať už světlé nebo tmavé barvy, perlivý, s bílou pěnou, obsahující alkohol a kyselinu uhličitou, nasládlé nebo hořké chuti. V dnešní době se pivo obvykle filtruje a je tedy čiré. V poslední době opět přichází do módy nefiltrované pivo. Znamená to, že pivo je plněné přímo z ležáckého sudu nebo ležáckého tanku. Takové pivo je v prodejnách označeno jako přírodní kalné pivo, sklepní pivo nebo kvasnicové pivo.

Optimální teplota pro konzumaci piva je 8 – 10°C. Při této teplotě se nejlépe uvolňují aromatické a chuťové látky chmelu, tvoří se krásná pěna a pivo má „říz“. Podchlazené pivo nepění, často bývá zakalené, nechutná a mluvou sládků „leží ve sklenici jako mrtvola“. Je jenom na škodu tomuto moku a naší pivní tradici, že se s touto zásadní chybou v gastronomii často setkáváme. Naopak příliš teplé pivo chutná zvětrale, nepění a často má nakyslou příchuť. Bylo by chybou pojem pivní lázeň spojovat s teplotou vhodnou pro konzumaci piva. Představa, že budete ležet půl hodiny v lázni teplotě 8 – 10°C je naprosto šokující.

Masáže pro dva

Masáže
pro dva

je příjemný zážitek strávený masáží, relaxací pro páry.

Masáže pro dva je zážitek mnohem silnější, proto neváhejte a objednejte si masáž pro dva. Je to procedura vhodná nejen pro páry partnerské, využít je mohou i přátelé a kamarádi, kteří si spolu chtějí užít něco neobvyklého. Masáž pro dva je také vhodným dárkem například ke svatbě nebo výročí. Masáž pro dva můžete věnovat i třeba jako vánoční dárek svému příteli či přítelkyni. K masáži pro dva je vhodná zvláště masáž lávovými kameny pro dva.

Novinky a aktuality...

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Wellness pobyty pro ženy i muže

Wellness pobyty
pro ženy i muže

Masáže

Masáže - terapie těla
i duše

Romantické pobyty a romantika pro dva

Romantické pobyty a romantika
pro dva