Pivní lázně „Lašské kúpele“ Štramberk Pivní lázně Štramberk

Vybrali jsme pro vás - Pivní lázně „Lašské kúpele“ Štramberk

Pivní lázně „Lašské kúpele“ Štramberk

Pivní lázně „Lašské kúpele“ Štramberk

Lašské pivní lázně ve Štramberku naleznete na náměstí v budově s číslem sedm. Tento krásný historický objekt v sobě ukrýval nejprve solnou jeskyni, na kterou pivní lázně Štramberk navazují. Majitel se rozhodl vybudovat i vlastní pivovar a pivní lázně.

Pivní lázně Štramberk mají lázeňskou tradici a navazují společně se solnými jeskyněmi nové Lašské pivní kúpele vkomponované do ubytovacího a relaxačního komplexu pivních lázní.

V čem jsou štramberské pivní lázně výjimečné

V prostorách pivních lázních Štramberk vás osvěží harmonizace všech očistných procesů, které si zde můžete v příjemném prostředí vychutnat. Můžete očekávat výjimečnou lázeňskou proceduru, která vás dobře naladí nejen v nepříznivých zimních dnech. Představte si pocit uvolnění v příjemné pivní lázni, kde koupel obsahuje jedinečné složení minerálních látek a vitamínů, které jsou zároveň produkty při výrobě a zrání piva, doplněné blahodárnými účinky solí z Mrtvého moře. To vše umocňují masivní dubovo-modřínové kádě, jejichž dřevo pochází z prostředí hlubokých lesů Valašsko-Kloboucka. A přitom si můžete v klidu vychutnávat místní kvasnicové pivo Trubač, které se vaří v městě Štramberk jen několik kroků od pivních lázní.

Celá ozdravná kúra pivních lázní je doplněna unikátní aromaterapií, která je založena na bázi uvolňujících se chmelových silic, jejichž receptura byla vytvořena speciálně pro Lašské pivní lázně. Samotná pivní lázeň má příznivé účinky na lidské tělo především díky celé škále vitamínů B, obsažených v pivu a dále lupulinu, hořčinám a pryskyřicím, jež chmelové šištice obsahují. Ideální teplota lázně 37–40 °C aktivuje všechny tyto složky v kombinaci, pivní lázně je lidskému zdraví prospěšná, blahodárně působí na pokožku a přispívá k dalším ozdravným procesům v lidském těle.

Po 20 minutové pivní lázni si odpočinete v relaxační místnosti s nádherným výhledem na město Štramberk. Pak už bude záležet jen na vás, zda si dále dopřejete příjemnou masáž nebo návštěvu solných jeskyní, které jsou s pivními lázněmi propojeny tajuplnými chodbami s historickými exponáty.

Pivní lázně - to by se vám mohlo líbit

Je tolik možností, kam vyrazit. Zamluvte si třeba pivní lázně a relaxujte od rána do večera.

Pivní lázně „Lašské kúpele“ ve Štramberku léčí pacienty místním pivem

Pivní lázně celkově přispívají k zlepšení obranyschopnosti lidského těla. Relaxační koupel v pivě si dnes mohou dopřát všichni, nejen milovníci piva. Pivní lázně zahrnují koupele, léčivé zábaly, masáže a jsou současně doplněny nezbytnou pitnou kúrou jak jinak než zlatavým mokem. Další pivní lázně v Čechách Pivní lázně Chodová Planá, Pivní lázně Praha.

Pivní lázně jsou v dnešním moderním pojetí lázeňských procedur velmi mladou rekondiční lázeňskou kúrou, která se těší stále větší oblibě mezi domácími i zahraničními návštěvníky.

V prostorách pivních lázní se potěší historizujícím interiérem nejen vaše oko, ale především vás osvěží harmonizace všech očistných procesů, které si zde můžete v příjemném prostředí vychutnat. Můžete očekávat výjimečnou pivní lázeň, která vás dobře naladí nejen v nepříznivých zimních dnech.

Pivní lázně

V pivních lázních Štramberk na vás dýchne historie

Pivní lázně

Kouzelné městečko Štramberk se rozkládá na svazích Zámeckého kopce, Bílé hory a Libotínských vrchů v podhůří Beskyd. Ze všech koutů původních roubenek je cítit vůně anýzu, skořice a badyánu z všude známé a zákonem chráněné místní perníkové speciality – Štramberských uší.

Na území Štramberka se nachází přes sto zapsaných nemovitých památek lidové architektury, z toho je sedmdesát původních dřevěnic. Proto nemůže snad nikoho překvapit fakt, že byl Štramberk v roce 1997 navržen do seznamu světových památek UNESCA. Leoš Janáček považoval Štramberk za „nejkrásnější místo na světě“ a malíře Bohumír Jaroněk za „Valašským Betlémem“. Nejčastěji se však Štramberk známý jakoo „Moravském Betlému“.

Štramberk skutečně biblický Betlém připomíná, a to jak svým rozložením a přírodními úkazy, tak seskupením původních dřevěnic. Jeskyně Šipka na vrchu Kotouči, v Národním sadu, nabádá k představě jesliček s Ježíškem. Do štramberské jeskyně chodíval čerpat inspiraci ke svým kresbám ze světa pravěku i světově proslulý ilustrátor a malíř Zdeněk Burian. Narodil v Kopřivnici, ale rád se pohyboval se v místech, která přinesla svědectví o životě člověka neandrtálského (díky archeologickému nálezu tzv. „šipecké čelisti“).V místním muzeu, které nese jeho jméno se můžete o životě a díle Zdeňka Buriana dozvědět více. Dříve, než se tam vydáte, se však nezapomeňte projít galerií osobností pod širým nebem v Národním sadu.

Masáže pro dva

Masáže
pro dva

je příjemný zážitek strávený masáží, relaxací pro páry.

Masáže pro dva je zážitek mnohem silnější, proto neváhejte a objednejte si masáž pro dva. Je to procedura vhodná nejen pro páry partnerské, využít je mohou i přátelé a kamarádi, kteří si spolu chtějí užít něco neobvyklého. Masáž pro dva je také vhodným dárkem například ke svatbě nebo výročí. Masáž pro dva můžete věnovat i třeba jako vánoční dárek svému příteli či přítelkyni. K masáži pro dva je vhodná zvláště masáž lávovými kameny pro dva.

Novinky a aktuality...

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Wellness pobyty pro ženy i muže

Wellness pobyty
pro ženy i muže

Masáže

Masáže - terapie těla
i duše

Romantické pobyty a romantika pro dva

Romantické pobyty a romantika
pro dva