Aromaterapie Aromaterapie

Vybrali jsme pro vás - aromaterapie

Aromaterapie

Aromaterapie

Aroma masáž spojuje techniku masáže s léčebným účinkem éterických olejů. Aromaterapie je známá již z dob starých Sumerů, Egypťanů, Řeků nebo Římanů. Na papyrech nám jako odkaz dávných dob zůstaly receptury na výrobu léčivých olejů, v náhrobcích ještě v dnešní době nacházíme vonné masti. Aromaterapetické rostliny jsou využívány napříč celým světem od Afriky až po Ameriku. Éterické oleje se získávají z aromatických siličnatých rostlin. Před každou masáží se éterické oleje vybírají podle klienta, podle očekávaného účinku na tělo i psychiku. Éterické oleje jsou těkavé látky, které nejsou rozpustné ve vodě, je vhodné je rozpouštět v kvalitním neutrálním oleji, mýdle, alkoholu nebo třeba v soli. Tak je možné namíchat oleje vhodné na uklidnění nebo povzbuzení psychiky, pro uvolnění svalového napětí apod. Po takové terapii odchází klient v klidu a pohodě, odpočatý po fyzické stránce a psychicky vyrovnaný.

Při aroma masážích se používají aromatické esence a oleje přírodního původu. Olej zahřátý na tělní teplotu je aplikován na kůži. Podle potřeby a pocitu klienta je prováděna buď masáže relaxační využívající pomalejší a plynulejší techniky, nebo masáž stimulační, která je energičtější a hmaty při ní užívané jsou hlubší.

Aromaterapie to jsou aromaticé esence

Stejně jako u jiných typů masáží může být i tato zaměřená na celé tělo nebo jenom na některou z problematických částí. Masáž se provádí na masážním lehátku a ty části těla, které nejsou v danou chvíli ošetřované, jsou zakryté prostěradlem.

Aromaterapii můžeme aplikovat při masáži, jako inhalaci pomocí aromalampy, při koupelích, lze ji využít při přikládání obkladů nebo v mastech. Vnitřní užívání éterických olejů u nás není povoleno.

Příklady působení éterických olejů:

Levandule – univerzální éterický olej, zklidňuje psychiku, hojí rány. Jako jeden z mála se může použít přímo na pokožku.

Růže – ideální silice hlavně pro ženy. Dodává sebedůvěru, uvolňuje napětí.

Grep – 10 min inhalace denně výrazně pomáhá při celulitidě.

Citrón – čistí vzduch, bystří myšlení - pomáhá při učení.

Eukalyptus – uvolňuje dýchací cesty.

Masáže
Masáže pro dva

Masáže
pro dva

je příjemný zážitek strávený masáží, relaxací pro páry.

Masáže pro dva je zážitek mnohem silnější, proto neváhejte a objednejte si masáž pro dva. Je to procedura vhodná nejen pro páry partnerské, využít je mohou i přátelé a kamarádi, kteří si spolu chtějí užít něco neobvyklého. Masáž pro dva je také vhodným dárkem například ke svatbě nebo výročí. Masáž pro dva můžete věnovat i třeba jako vánoční dárek svému příteli či přítelkyni. K masáži pro dva je vhodná zvláště masáž lávovými kameny pro dva.

Novinky a aktuality...

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Wellness pobyty pro ženy i muže

Wellness pobyty
pro ženy i muže

Masáže

Masáže - terapie těla
i duše

Romantické pobyty a romantika pro dva

Romantické pobyty a romantika
pro dva